FAQ

1. Zapisy na kursy

1.1 Jak wyglądają zapisy na kursy?

Zapisy składają się z kilku prostych kroków:

  1. Wypełniasz formularz zapisu
  2. Dostajesz ode nas potwierdzenie na e-mail z instrukcjami.
  3. Najlepiej w ciągu kilku dni opłacasz zajęcia przelewem.
  4. Dostajesz potwierdzenie otrzymania przelewu i pewności uczestnictwa w kursie.
  5. Ok. tydzień przed rozpoczęciem pierwszych zajęć dostajesz przypomnienie szczegółów realizacji kursu.
1.2 Kiedy najlepiej zapisać się na zajęcia?

Zapisy na zajęcia startują zazwyczaj 1-1,5 miesiąca przed planowanym rozpoczęciem zajęć. Radzimy zapisywać się od razu po otwarciu rejestracji. Pojemność sali jest ograniczona i warto wcześniej zarezerwować miejsce w grupie w najodpowiedniejszym dla siebie terminie.

1.3 Czy mogę się zapisać bez partnera/ki?

TAK! Nie ważne, czy masz partnera/kę, czy dopiero szukasz, zapisz się i czekaj na zgłoszenia innych osób. Postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiednią osobę, dopasowując Was pod względem daty zajęć, umiejętności tanecznych, wzrostu i wieku.

1.4 Czy oboje partnerów powinno wypełnić formularz zapisów?

Jeśli jedna z osób podała dane partnera to teoretycznie ponowne uzupełnianie formularza za Partnera nie jest konieczne, jednak polecamy to robić z kilku powodów. Po pierwsze zawsze lepiej mieć e-mail i telefon do obu osób w razie potrzeby pilnego skontaktowania się. Jeśli chcecie zapłacić oddzielnymi przelewami na kurs, to także lepiej będzie jak każde z Was dostanie od razu od nas dane do przelewu. Może również zdarzyć się, że ktoś ma identyczne imię i nazwisko, więc wpis partnera jednoznacznie rozwiąże ewentualne wątpliwości 🙂

1.5 Wypełniłem formularz zapisu, co dalej?

Po wypełnieniu formularza zapisów w ciągu maksymalnie kilku dni dostaniesz od nas e-maila na podany przy zapisach adres (sprawdź folder spam) wraz z informacją o potwierdzeniu, czy udało Ci się załapać na wybrany kurs. Gdyby wiadomość nie przyszła prosimy poinformuj nas o tym kanałami dostępnymi w zakładce Kontakt lub napisz do nas na Facebook-u.

1.6 Jak łączymy singli w pary?

W przypadku par łączonych bierzemy pod uwagę podane przez Was terminy oraz porównujemy informacje dotyczące wzrostu, wieku oraz umiejętności tanecznych. Bardzo ważne jest zaznaczenie jak największej liczby pasujących terminów, abyśmy mieli możliwości dopasowania najbardziej odpowiadającego partnera.

Nie obawiaj się, że skażemy Cię na kurs z partnerem, który nie będzie Ci odpowiadał. Rozumiemy, że po prostu nie każdy może się dogadać z każdym i czuć się komfortowo. Dlatego dajemy możliwość po pierwszych zajęciach zapoznawczych podjęcia próby zmiany partnera (nie zawsze jest ktoś rezerwowy) lub rezygnacji z kursu (zwrot całej wpłaty).

2. Opłaty i rezygnacje

2.1 Jak mogę opłacić kurs?

Opłatę za kurs przyjmujemy przelewem bankowym na konto wysyłane w wiadomości potwierdzającej rezerwację miejsca na kursie. Każdą wpłatę potwierdzamy również wiadomością e-mail. Dopiero po zaksięgowaniu wpłaty ostatecznie rezerwacja jest potwierdzona. W szczególnych uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym kontakcie istnieje możliwość opłaty gotówką na zajęciach.

2.2 Czy mam opłacać zajęcia jeśli nie mam jeszcze partnera?

Tak naturalnie. Zależy nam na tym, aby przed rozpoczęciem łączenia uczestników w pary, wszystkie osoby miały opłacone zajęcia, co jest sygnałem dla nas, że są zdecydowane, pojawią się na pierwszych zajęciach i „nie wystawią partnera do wiatru”.

W rzadkich przypadkach, gdyby zdarzyło się, że nie byliśmy w stanie dopasować dla Ciebie partnera zwrócimy całą Twoją wpłatę. Jeśli będzie szansa na znalezienie partnera to będziemy czekali za Twoim pozwoleniem do 2 zajęć, gdyż czasami zdarza się, że wcześniej połączonym parom nie uda się zgrać na pierwszych zajęciach i któraś osoba zrezygnuje zwalniając miejsce dla Ciebie.

2.3 Czy mogę zrezygnować z kursu i dostanę zwrot pieniędzy?

Zrezygnować z kursu można w każdej chwili, aczkolwiek pełny zwrot obowiązuje jedynie po rezygnacji przed drugimi zajęciami. Także masz okazję przyjść na pierwsze zajęcia i ocenić, czy kurs spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli z jakichś powodów postanowisz z niego zrezygnować wystarczy, że poinformujesz nas o tym w wiadomości e-mail, a my zwrócimy Ci całą wpłaconą kwotę. Dbamy o ciągłe podnoszenie standardu naszych kursów dlatego bylibyśmy wdzięczni za informację jaki jest powód Twojej rezygnacji. Być może jesteśmy w stanie go wyeliminować, co pozwoli Ci  pozostać z nami i wziąć udział w kursie. Dodatkowo, jeśli dobierzemy Ci partnera, który będzie musiał zrezygnować z zajęć i nie będziemy w stanie znaleźć dla niego zastępstwa również zwrócimy Ci wpłatę – w tym przypadku zaproponujemy zazwyczaj zwrot proporcjonalny do liczby niewykorzystanych zajęć. Jeśli natomiast ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, czy innej losowej sytuacji również prosimy o kontakt, być może będziemy mogli przenieść Twoją wpłatę na poczet zajęć w przyszłym semestrze.

2.4 Czy akceptujemy karty partnerskie MultiSport itp.?

Jeszcze nie nawiązaliśmy współpracy partnerskiej z tego typu firmami, ale mamy to w najbliższych planach. O postępach będziemy informować na naszym Facebooku.

3. Przed pierwszymi zajęciami

3.1 Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w kilku lokalizacjach w zależności od typu kursu, jego poziomu, terminu zajęć oraz instruktora. Bazę wszystkich lokalizacji znajdziesz tutaj: lokalizacje. Zajęcia prowadzone aktualnie w danym miejscu znajdziesz w terminarzu.

3.2 Czy w lokalizacjach są dostępne szatnie, w których można się przebrać?

Tak, we wszystkich lokalizacjach znajdują się szatnie dostępne dla kursantów zarówno przed, jak i po zakończonych zajęciach.

3.3 Czy warto mieć strój na zmianę?

Zalecamy na każde zajęcia zaopatrywać się w wygodny strój na zmianę przede wszystkim dla wygody, ale również ze względów higienicznych dbając o dobre samopoczucie swoje i całej grupy. Na bardziej męczących zajęciach np. Zumby fitness zalecamy zaopatrzyć się oprócz wygodnych spodni dresowych/leginsów i podkoszulki, w mały ręcznik oraz butelkę wody.

3.4 W jakim obuwiu mogę tańczyć?

Zalecamy korzystać dla własnej wygody z butów typu trampki lub adidasy – nieograniczające ruchów, lekkie i wygodne.
Uczestników oprócz regulaminu kursów obowiązuje także regulamin pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. W skrócie należy dbać o czystość na salach i pozostawiać je w stanie nienagannym. Ze względu na to, obowiązuje bezwzględny zakaz tańczenia w butach na obcasie oraz innych butach mogących zniszczyć parkiet. Dodatkowo podczas semestru zimowego obowiązkowe jest korzystanie z obuwia na zmianę ze względu na warunki atmosferyczne.

4. Szczegóły kursów

4.1 Kto może brać udział w kursach?

Na naszych kursach tańca nie ma ograniczeń wiekowych, ani nie trzeba mieć statusu studenta, choć dotychczas właśnie studenci i ich znajomi byli najliczniejszą grupą kursantów. Jeżeli będzie wystarczająco chętnych możliwe jest utworzenie specjalnych grup wiekowych.

4.2 Kto prowadzi zajęcia kursu tańca?

Wszyscy nasi instruktorzy posiadają odpowiednie uprawnienia i wiedzę niezbędną do prowadzenia kursów tańca. Wśród nich znajdują się zarówno doświadczone osoby uczące od kilkunastu lat, jak i osoby, które rozpoczęły prowadzanie zajęć w ubiegłych latach. Wszystkich jednak łączy wspólna pasja – taniec. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas zajrzyj do zakładki Zespół.

4.3 Jak liczne są grupy na kursach?

Maksymalna liczba osób w grupie jest optymalną liczbą, przy której uczestnicy czują się komfortowo. Zależy ściśle od rodzaju kursu oraz od pojemności sali. Liczba osób waha się od 8 do 15 par.

4.4 Czy zajęcia naszego kursu zaliczają zajęcia WFu na studiach?

Zaliczanie zajęć WFu na studiach naszymi kursami tańca zależy od Twojej Uczelni. My bez problemu możemy wystawić odpowiednie zaświadczenie, ale to od Uczelni zależy, czy je zaakceptuje. Najlepiej będzie więc zapytać w dziekanacie lub studium WFu 🙂

5. Organizacja zajęć

5.1 Nie mogę być na zajęciach, czy istnieje szansa żeby je odrobić?

Rozumiemy, że człowiek to nie maszyna i czasami musi się wyrwać z rutyny. Z jakichkolwiek powodów. Dlatego nie mamy absolutnie nic przeciwko odrabianiu zajęć w innej grupie najlepiej z tego samego poziomu. Aby to zrobić wystarczy przyjść na zajęcia wg terminarza i przed ich rozpoczęciem zgłosić instruktorowi, że jesteśmy nadmiarową parą. Na tym samym poziomie, na tych samych zajęciach z kolei instruktorzy starają się nauczać jednakowego materiału, dlatego też zalecamy odrabianie np. 4 zajęć z kolei na 4 zajęciach innej grupy (nie zawsze wypadają w tym samym tygodniu).

5.2 Mój partner nie może przyjść, co robić?

W tym przypadku istnieją w sumie dwie możliwości, które pozwolą Wam uczestniczyć w kursie:

  1. Odrobienie zajęć ze swoim partnerem w innej grupie w wybranym dniu.
  2. Przyjście na zajęcia z zastępczym partnerem (oczywiście nie będzie on musiał dodatkowo opłacać tych zajęć). Może to być partner z „zewnątrz” lub inny uczestnik kursów z innej grupy, z którym możecie się skontaktować na naszej grupie na Facebooku, do której dostaniecie zaproszenie przed pierwszymi zajęciami.
Nie mogę przyjść na zajęcia, jak poinformować nowego partnera?

Zawsze sugerujemy, aby pary łączone wymieniły się kontaktami na wypadek potrzeby poinformowania o nieobecności i umówienia się na odrabianie zajęć. Możecie też skontaktować się ze sobą na naszej grupie na Facebooku. W ostateczności gdy inne drogi komunikacji zawiodą możecie się skontaktować z nami i poprosić o pomoc. Nie musicie natomiast informować nas o planowanej nieobecności.

6. Dane osobowe i newsletter

6.1 Jak wykorzystujecie moje dane osobowe i w jaki sposób je chronicie?

Maksymalnie ułatwiamy proces zapisów i zbieramy tylko niezbędne dane, które potrzebne są nam do identyfikacji uczestnika oraz kontaktu z nim w celu realizacji kursu. Dane przechowywane są w zabezpieczonych zbiorach danych w usługach firmy Google oraz programie do wysyłki newslettera MailChimp, a dostęp do nich jest zabezpieczony odpowiednio silnymi hasłami. Wglądu do danych mają tylko uprawnione osoby – obsługujące zapisy oraz instruktorzy na zajęciach. Nie przekazujemy oraz nie pokazujemy Twoich danych osobowych firmom trzecim. Jeśli zajdzie potrzeba podania kontaktu do uczestnika np. jego dobranemu partnerowi, to również nie zrobimy tego bez wcześniejszej zgody zainteresowanego.

6.2 Jak często wysyłacie newsletter?

Przy zapisach na kurs poprosimy Cię o zaznaczenie zgody na otrzymywanie od nas newslettera. Nie lubimy dostawać spamu dlatego też sami go nie rozsyłamy – wiadomości dostaniesz od nas kilka w ciągu roku – zazwyczaj 3, a każda z nich będzie informacją o tym, że ruszyły zapisy na kolejny semestr naszych kursów. Jeśli to dla Ciebie nadal zbyt duża liczba informacji, nie przejmuj się, w dowolnej chwili możesz zrezygnować z ich otrzymywania. Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość, aby zostać z wypisanym z listy odbiorców lub poczekasz na przyjście pierwszej wiadomości i skorzystasz z linku w stopce e-maila do wypisania się z listy.